Jean-Michel Basquiat’s baanbrekende werk, Warrior, verkocht voor € 35.077.853

Veilingnieuws

Jean-Michel Basquiat’s baanbrekende werk, Warrior, is verkocht voor HK $ 323.600.000 / £ 30.265.619 / € 35.077.853 / US $ 41.857.351, in een live en livestream Evening Sale, als een belangrijk aanbod van Christie’s Global Spring Season of 20th Century-verkoop. Het meesterwerk, dat het hoogtepunt van Basquiat’s creatieve output vertegenwoordigt, is het duurste westerse kunstwerk ooit in Azië aangeboden geworden en lokte biedingen uit tussen Hong Kong en New York.

Geschilderd in 1982 op het hoogtepunt van zijn artistieke kracht, is Jean-Michel Basquiat’s Warrior een indrukwekkend en gezaghebbend portret dat ruimschoots aantoont waarom de kunstenaar wordt beschouwd als een van de belangrijkste schilders van de laatste halve eeuw. Het werk werd aangeboden in een verkoopformaat dat Basquiat’s internationale aantrekkingskracht benadrukte, verzamelaars uit verschillende geografische gebieden en tijdzones verenigde en zijn werk plaatste in een context die zijn invloeden en de impact die zijn werk had op kunstenaars die volgden benadrukte.

De verkoop is een mijlpaal voor de westerse kunstmarkt in Azië en spreekt over het aanhoudende succes van Christie in de regio. Het volgt ook de uitzonderlijke resultaten die werden gezien bij Christie’s op 1 maart 2021 toen het huidige seizoen werd gelanceerd in Londen en New York, met een totaal op de avond van £ 43.702.515 / $ 61.139.818 / € 50.520.107, met een verkoop van 98% per lot en 100% in waarde. De verkoop werd benadrukt door de uitzonderlijke recordverkoop van Sir Winston Churchills Toren van de Koutoubia-moskee en Vincent van Goghs prachtige portret La Mousmé uit A Family Collection: Works on Paper, Van Gogh to Freud. Het uitstekende resultaat bouwt voort op het recordseizoen van de verkoop van kunst uit de 20e / 21e eeuw in Hong Kong afgelopen december.

Bron: Christie’s

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *